logoS


buczeHead buczeHead1 buczeHead10 buczeHead11 buczeHead2 buczeHead3 buczeHead4 buczeHead5 buczeHead6 buczeHead7 buczeHead8 buczeHead9

Województwo Śląskie uruchamia w dniu dzisiejszym praktyczne narzędzie pomocne dla skojarzenia mieszkańców naszego regionu oferujących pomoc mieszkaniową dla obywateli Ukrainy

✅ Baza danych jest narzędziem pozwalającym z jednej strony – skojarzyć osoby, które chcą pomóc uchodźcom, z drugiej strony jest pomocne dla osób poszukujących lokum dla osób         dotkniętych problemem wojny, które znajdują się na terenie naszego Województwa.

✅ Strona jest prowadzona w dwóch językach – polskim i ukraińskim. Adres strony internetowej: https://slaskiedlaukrainy.pl.

✅ Administratorem strony i podmiotem prowadzącym bazę danych jest Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej Województwa Śląskiego.

ℹ️ Uwaga – baza danych zbiera oferty nie mające charakteru komercyjnego.

Województwo Śląskie #ŚląskieDlaUkrainy

a

b

OŚRODEK LECZNICZO- REHABILITACYJNY "BUCZE" DLA  UKRAINY

Początkiem marca Ośrodek Leczniczo- Rehabilitacyjny "BUCZE" Sp. z o.o. zorganizował wśród swoich pracowników zbiórkę charytatywną dla mieszkańców Ukrainy, na terenie której trwa wojna. Zostały zakupione produkty spożywcze na łączną wartość 1.064,14 złotych. Zebrane rzeczy zostały spakowane i przewiezione do magazynu przy Al. Roździeńskiego 188 w Katowicach.IMG 20220308 WA0002

 

            OD DNIA 09.01.2022r. SKIEROWANIA NA REHABILITACJĘ LECZNICZĄ WYSTAWIA  SIĘ WYŁĄCZNIE  W POSTACI ELEKTRONICZNEJ (E-SKIEROWANIE)

 

Na Rehabilitację można zapisać się :

  • telefonicznie, podając 4 cyfrowy kod e- skierowania oraz numer pesel
  • osobiście, przedstawiając w rejestracji e-mail z informacją o skierowaniu lub podając SMS z kodem do zeskanowania, i numer PESEL.

 

E-skierowanie na rehabilitację można optrzymnać w postaci:

  • SMS-a z 4 cyfrowym kodem,
  • e-maila z pdf-em,
  • wydruk informacyjnego e-skierowania.

 

Kod można otrzymać SMS-em, maliem lub na wydruku informacyjnym lub odebrać w aplikacji mojeIKP.

 


 

W związku z pandemią koronawirusa zniesione zostają wszelkie zabiegi inhalacyjne w pierwszym i drugim tygodniu pobytu. Jeżeli lekarz wyrazi zgodę w trzecim tygodniu istnieje możliwość przeprowadzania haloterapii. Zamiast zabiegów inhalacyjnych w pierwszych dwóch tygodniach dzieci będą zabierane na salę w celu wykonywania ćwiczeń oddechowych, ćwiczeń oddechowych z oporem, oraz nauki skutecznego kaszlu.

 


 

Zapraszamy wszystkich chętnych na nowe zabiegi z fizykoterapii  - nie tylko dla dzieci ale również dla dorosłych. Nasza oferta od niedawna wzbogaciła się m.in. o masaże wirowe kończyn górnych i dolnych, prądy Tensa i  prądy przeciwbólowe Traberta.