logoS


buczeHead buczeHead1 buczeHead10 buczeHead11 buczeHead2 buczeHead3 buczeHead4 buczeHead5 buczeHead6 buczeHead7 buczeHead8 buczeHead9

Bajkowóz

Przywitaliśmy Bajkowóz

20 października 2015 roku mimo pluchy, słoty i deszczowej aury na zewnątrz w Naszym Ośrodku było bardzo gorąco...

A to wszystko za sprawą niesamowitych odwiedzin Fundacji "Serdecznik"z Poznania w ramach projektu Oddział Bajka.

Dzięki zaangażowaniu nauczycieli z Zespołu Pozalekcyjnych Zajęć Wychowawczych i nawiązaniu kontaktu z Fundacją "Serdecznik" udało się pozyskać dla naszych małych pacjentów Bajkowóz wraz z Kulturą Dostępną, pełen interesujących książek i baśniowych niespodzianek. Dzieci ciepło przywitały Bajkowóz kolorowym i tematycznym przedstawieniem. Szpitalna Biblioteka stała się przedmiotem zainteresowania nie tylko rozemocjonowanych dzieci, ale także nas-obecnej na przywitaniu kadry Ośrodka. Po rozmowach i poczęstunku Fundacja "Serdecznik" wyruszyła rozdawać kolejne Bajkowozy, a nasza cudna, kolorowa, pełna niesamowitych książek i tajemnic Szpitalna Biblioteka na kółkach trafiła na Oddział rehabilitacji pulmonologicznej dla dzieci. Od dzisiaj "Czytuś-Buczuś", bo taką nazwę wymyślili dla Bajkowozu pacjenci będzie odkrywał dla dzieci nie tylko czarodziejskie przygody bohaterów ale również codzienne zmagania zwykłych milusińskich, aby choć przez chwilę oderwać dzieciaki od teraźniejszości.

Serdecznie dziękujemy Fundacji za współpracę i ten szczególny dar, a wychowawcom i małym pacjentom za gorące i pełne radości powitanie i pięknie przygotowane przedstawienie.

relacja fotograficzna w galerii

 

Podziękowania 

bajkoww