Skip to main content
Logotypy projektów unijnych, rzeczypospolitej oraz funduszów europejskich
telefon

Telefon

+48 33 8539-297 lub 519 556 744
Adres

Adres

Harcerska 31, Górki Wielkie

Deklaracja dostępności

 

Śląskie Centrum Reumatologii im. gen. Jerzego Ziętka w Ustroniu Sp. z o.o. zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do stron internetowych: https://reumatologiczny.pl, https://osrodek-bucze.pl, https://www.bip-slaskie.pl/ssrrus.

Dane teleadresowe podmiotu publicznego

Śląskie Centrum Reumatologii im. gen. Jerzego Ziętka w Ustroniu Sp. z o.o.

ul. Szpitalna 11

43-450 Ustroń

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Data publikacji strony internetowej: 2016-01-15

Data ostatniej istotnej aktualizacji: 2023-12-15

Stan dostępności cyfrowej

Strony internetowe  zgodne z ustawą o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.

  • Strona umożliwia dostosowanie kontrastu i jasności dla lepszej czytelności.

  • Użytkownicy mogą korzystać z opcji zmiany kontrastu oraz innych ustawień ułatwiających dostępność.

  • Dostępne są funkcje poprawiające komfort przeglądania, takie jak regulacja kontrastu i tryb wysokiej czytelności oraz zmianę wielkości czcionki oraz odstępów.

  • Nasza strona internetowa obsługuje standardowe skróty klawiaturowe.

  • Użytkownicy mogą przewijać stronę oraz przełączać się na wersję mobilną.

  • Nawigacja po stronie jest możliwa za pomocą klawisza „Tab” oraz strzałek na klawiaturze, bez konieczności użycia myszy.


Przygotowanie deklaracji dostępności

Deklarację sporządzono dnia: 2021-03-15

Deklarację zmodyfikowano dnia: 2025-03-31

Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot.

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt.

Osobą kontaktową jest Pan Tomasz Giżyński, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Kontaktować można się także dzwoniąc na numer telefonu: (33) 854 26 40 wew. 212.

Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać żądania zapewnienia dostępności.

Obsługa wniosków i skarg związanych z dostępnością

Każdy ma prawo:

  • wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu,

  • udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, na przykład przez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisanie zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp.

Żądanie musi zawierać:

  • dane kontaktowe osoby zgłaszającej,

  • wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi,

  • sposób kontaktu.

  • Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, powinna także określić dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji.

Rozpatrzenie zgłoszenia powinno nastąpić niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem.

Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji. W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie może złożyć skargę w sprawie zapewniana dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej, lub aplikacji mobilnej.



Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek poprzez stronę do Rzecznika Praw Obywatelskich.

Dostępność architektoniczna

Śląskie Centrum Reumatologii im. gen. Jerzego Ziętka w Ustroniu Sp. z o.o. znajduje się w Ustroniu przy ulicy Szpitalnej 11 oraz posiada zakład leczniczy zlokalizowany w Górkach-Wielkich przy ulicy Harcerskiej. Szpital w Ustroniu zlokalizowany jest w dwóch budynkach (Budynek Główny, Budynek Administracyjno-Techniczny), a w Górkach-Wielkich w czterech budynkach (Budynek Główny, Budynek Matki i Dziecka, Sala Gimnastyczna, Budynek przeznaczony na działalność edukacyjną). W/w lokalizacje spełniają minimalne wymagania zgodne z ustawą z dnia 19 lipca 2019 r. o zapewnianiu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami.

  1. I. Ustroń – Budynek Główny Szpitala

  1. Do Budynku Głównego Szpitala przy ul. Szpitalnej 11 prowadzą dwa wejścia:

  2. Wejście główne od strony ulicy Szpitalnej 11, przy dużym parkingu,

  3. Wejście od strony Izby Przyjęć.

  4. Bezpośrednio przed głównym wejściem wyznaczono 2 miejsca postojowe dla osób niepełnosprawnych.

  5. Wejście główne posiada podjazd dla osób niepełnosprawnych, drzwi automatycznie otwierane, dwuskrzydłowe, umożliwiające wygodny i bezproblemowy dostęp dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich.

  6. Do budynku można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem. Osoba z niepełnosprawnością wraz z psem przewodnikiem czy psem asystentem może korzystać ze szczególnych uprawnień, jakie wynikają z przepisów Ustawy z dnia 21 listopada 2008 r. o zmianie ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych.

  7. Przy wejściu głównym znajduje się tablica informacyjna, recepcja, znaki poziome.

  8. W Budynku Głównym nie ma oznaczeń w alfabecie Braille’a, brak oznaczeń w druku powiększonym dla osób słabowidzących i niewidomych.

  9. Przestrzenie komunikacyjne wolne są od barier poziomych i pionowych/komunikacja pozioma - korytarze na jednym poziomie, komunikacja pionowa - windy dostosowane dla osób niepełnosprawnych.

  10. Na wszystkich piętrach znajdują się toalety przystosowane dla osób niepełnosprawnych.

  11. W sytuacji zagrożenia pożarowego podawane są komunikaty głosowe, w budynku w sposób czytelny oznaczone są drogi ewakuacyjne, personel wyszkolony jest z zakresu ochrony przeciwpożarowej i zasad postępowania na wypadek ewakuacji.


  1. II. Ustroń - Budynek Administracyjno-Techniczny

     

  1. Budynek administracyjno-techniczny wolnostojący zlokalizowany przy wjeździe technicznym do Szpitala. Przestrzenie komunikacyjne nie są wolne od barier architektonicznych. – brak wind. Budynek posiada łazienkę przystosowaną dla osób niepełnosprawnych.



  1. III. Górki Wielkie – Budynek Główny

     

  1. Do Budynku Głównego w Górkach-Wielkich prowadzą dwa wejścia:

    - Wejście główne (od strony wjazdowej przy ulicy Harcerskiej 31, Górki Wielkie), przy parkingu;

    - Wejście od strony Izby Przyjęć.

  2. Przy budynku (bezpośrednio od strony wjazdowej) znajduje się winda z podjazdem dla osoby niepełnosprawnej, drzwi otwierane, dwuskrzydłowe, umożliwiające wygodny dostęp dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich.

  3. Do budynku można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem (z możliwością wcześniejszego zgłoszenia). Osoba z niepełnosprawnością wraz z psem przewodnikiem czy psem asystentem może korzystać ze szczególnych uprawnień, jakie wynikają z przepisów Ustawy z dnia 21 listopada 2008 r. o zmianie ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych.

  4. Przy wejściu do budynku ze strony Izby Przyjęć znajduje się tablica informacyjna.

  5. W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie Braille’a, brak oznaczeń w druku powiększonym dla osób słabowidzących i niewidomych.

  6. Przestrzenie komunikacyjne w znacznej części są wolne od barier poziomych i pionowych/komunikacja pozioma - korytarze na jednym poziomie, komunikacja pionowa – w budynku znajduje się winda dostosowana dla osób niepełnosprawnych.

  7. Przed budynkiem (na parkingu) wyznaczono 1 miejsce postojowe dla osoby niepełnosprawnej.

  8. Na parterze budynku znajduje się toaleta przystosowana dla osób niepełnosprawnej.

  9. W sytuacji zagrożenia pożarowego, w budynku w sposób czytelny oznaczone są drogi ewakuacyjne, personel wyszkolony jest z zakresu ochrony przeciwpożarowej i zasad postępowania na wypadek ewakuacji.

 

  1. IV. Górki Wielkie – Budynek Matki i Dziecka

     

  1. Do budynku można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem (z możliwością wcześniejszego zgłoszenia). Osoba z niepełnosprawnością wraz z psem przewodnikiem czy psem asystentem może korzystać ze szczególnych uprawnień, jakie wynikają z przepisów Ustawy z dnia 21 listopada 2008 r. o zmianie ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych.

  2. Do budynku prowadzi jedno wejście główne, z możliwością dojazdu osoby niepełnosprawnej, W budynku nie ma windy dla osób niepełnosprawnych.

  3. Na parterze budynku znajduje się toaleta przystosowana dla osób niepełnosprawnej.

  4. W sytuacji zagrożenia pożarowego, w budynku Matki i Dziecka w sposób czytelny oznaczone są drogi ewakuacyjne, personel wyszkolony jest z zakresu ochrony przeciwpożarowej i zasad postępowania na wypadek ewakuacji.

 

  1. V. Górki Wielkie – Sala Gimnastyczna

     

  1. Sala gimnastyczna w Górkach-Wielkich spełnia wymogi w zakresie zapewnienia dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami. Do sali zapewniono wejście dla w/w osób.



  1. V. Górki Wielkie – Budynek przeznaczony na działalność edukacyjną

     

  1. Budynek przeznaczony na działalność edukacyjną zespołu szkół specjalnych w Skoczowie (tzw. Szpitalik) nie spełnia wymogów w zakresie zapewnienia dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami.

Dostępność informacyjno-komunikacyjna

Brak pętli indukcyjnej oraz dostępu do tłumacza języka migowego w punkach obsługi pacjenta.

Śląskie Centrum Reumatologii, Ortopedii i Rehabilitacji w Ustroniu Sp. z o.o. zapewnia - świadczoną na miejscu - pomoc tłumacza języka migowego.

Zamiar skorzystania z bezpłatnej usługi tłumacza należy zgłosić co najmniej na 5 dni roboczych przed planowanym terminem wizyty, wysyłając wypełniony formularz zgłoszeniowy, który jest dostępny na stronie internetowej Centrum Reumatologii.

O potrzebie skorzystania z usługi można także poinformować elektronicznie, wysyłając e-maila na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie: 33 854 26 40 wew. 212 - również z co najmniej 5-dniowym wyprzedzeniem w stosunku do planowanego terminu wizyty.

Pobierz pliki:

Wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej

Wniosek o zapewnienie dostępności architektonicznej lub informacyjno-komunikacyjnej

Zgłoszenie chęci skorzystania z tłumacza